U radnom posjetu Splitu, gradu domaćinu Europskog prvenstva u dizanju utega za seniore i seniorke 2017. godine bili su predsjednik EWF-e Antonio Urso i glavni tajnik Hasan Akkus. Razlog posjeta je kontrola kvalitete smještaja u hotelu Radisson blu za spomenuto natjecanje, kongresne dvorane i saune u sklopu hotela, kao i dvorane za rad Izvršnog odbora i Tehničke komisije europske dizačke federacije. Nakon toga su obišli obje dvorane SC Gripe gdje će se natjecanje i održati, pregledali su prostorije za vaganje, doping kontrolu, saune u dvorani, svlačionice, dvoranu za trening, mjesta za novinare kao i VIP prostorije. Delegacija EWF-a je izuzetno zadovoljna najprije ozbiljnim pristupom organizatora ( Hrvatski dizački savez ), naglasivši da u 11 godina od kada vode europsku dizačku federaciju nikad nisu vidjeli tako ozbiljan angažman domaćina - organizatora natjecanja.