Sportski spektakl na splitskim Gripama, pratio je i Ivan Veštić predsjednik Splitskog saveza športova i predsjednik Hrvatskog atletskog saveza. 


             Pratili ste natjecanje kako Vam se sviđa atmosfera u dvorani?

 

 "Dobro je, atmosfera je iz dana u dan sve bolja i bolja, mislim da će tako sutra i završiti sa jednim happy endom.

 
             "Natjecanje je pri kraju, ali evo vidim, ljudi još uvijek sjede u dvorani, razgovaraju i čekaju zadnju grupu

 
            "A dobro, ljudima je lipo, očito svidjelo im se, dizanje utega je vrhunski sport, jedan vrhunski događaj u našem gradu, nemamo baš priliku svaki dan uživati u ovako vrhunskim izvedbama praktički najboljih ljudi na svijetu. Dizanje utega je jedan sport, u kojem praktički nema šverca, znači onaj rezultat, on je zaista istinski, on je sukus svega pozitivnoga što čovjek radi, ustrajnosti, snage, tehnike, privrženosti. Drago mi je da je prvenstvo Europe u dizanju došlo u naš grad, da je to praktički najveća sportska manifestacija u Hrvatskoj u 2017. godini i zaista svaka čast i Hrvatskom dizačkom savezu, pogotovo predsjedniku Krklecu, jer znam iz drugih sportova, nije lako dobiti Europsko prvenstvo u toj konkurenciji, ali očito da su prepoznati, da su dobro izlobirali i da dobro rade svoj posao, što je i dovelo samo natjecanje u naš grad.

 

 A kako vam se sviđa ideja da se Split kandidira i za Svjetsko prvenstvo u dizanju utega?

 

 "Ideja, kao ideja, ne možete biti protiv nje, ukoliko je to realna opcija, zašto ne, sigurno znam da je to puno širi obuhvat, puno treba više organizacije, ali poslije ovoga prvenstva Europe, zasigurno ljudi će biti puno iskusniji u organizaciji velikih natjecanja, treba izračunati, vidjeti i zašto ne? Jer kad možete prvenstvo Europe, možete i prvenstvo svijeta."